... به دنبال کشته شدن 59 نفر و زخمی شدن 500 نفر در تیراندازی لاس وگاس

1582-15

به دنبال کشته شدن 59 نفر و زخمی شدن 500 نفر در تیراندازی لاس وگاس
براستی عامل تیراندازی هولناک لاس وگاس چه سابقه ای داشت؟ علت احتمالی این رویداد چه بود؟

حادثه خونین لاس وگاس، امریکا را تکان داد و به روایتی راز واقعی این جنایت بدلیل خودکشی عامل آن استفن گریک پاداک 64 ساله در هاله ای از ابهام ماند. اینکه به راستی چرا استفن با کوله باری از اسلحه و فشنگ به طبقه 32 هتل کازینو مندلی بی رفت و آتش بروی مردم بیگناه حاضر در فستیوال موزیک گشود.
استفن در نوادا در ایالتی زندگی میکرد که هر فرد بالای 18 سال می تواند بدون هیچ دردسری اسلحه حمل کند و نیاز به مجوز قانونی ندارد و هر شخصی میتواند هر مقداری که میخواهد اسلحه بخرد و پاداک در طی 5 دقیقه، صدها گلوله به سوی مردم شلیک کرد که از میان 22 هزار نفر حاضر در فستیوال، حدود 60 کشته و بالای 400 مجروح برجای نهاد.
پاداک شلیک گلوله ها را از درون در پنجره شکسته شروع کرد و گروه ویژه سوات زمانی به محل تیراندازی رسید، که عامل آن خود را کشته بود درحالیکه حداقل 23 اسلحه در کنارش دیده می شد واینکه او از تاریخ 29 سپتامبر در آن اتاق اقامت داشت و نه سکیوریتی و نه حتی مستخدمین هتل، این انبار اسلحه را ندیده بودند.
پلیس کلی گلوله و اسلحه وسایل انفجاری در آپارتمان 2 خوابه او در کلاب بازنشستگان مسکوئیت نوادا کشف کرد. پاداک با دوست دختر خود ماریلو دانلی زندگی می کرد و در زمان حادثه ماریلو دانلی در ژاپن بسر می برد و هیچ رابطه ای میان او و این حادثه وجود نداشت، ایندو اخیرا با اسلات ماشین 40 هزار دلار برده بودند. پاداک سابقه جنایی نداشت.

1582-16

1582-17